خدمات ما

حمل و نقل دربستی

یکی از متداول ترین روش های جابجایی کالا حمل و نقل جاده ای می باشد.

حمل و نقل دربستی کالا Full Truck Load) FTL) به معنی آن است که جابجایی کالا توسط وسیله نقلیه جاده ای مناسب انجام شود و البته در شرایطی که به جز کالای صاحب بار کالای دیگری را حمل نکرده باشد و یا در طول مسیر هرگونه پیکاپ یا دلیوری دیگری نداشته باشد.

از مزیت های این روش آن است که صاحب کالا، محموله خود را در امن ترین شرایط حمل دریافت می کند. گروه حمل و نقل مهرگان با بهره گیری از نیروهای متخصص و زبده، رانندگان متعهد و ناوگان بزرگ مجموعه که طیفی از کاربری های متفاوت از جمله تریلی ترانزیت، تریلی کفی، تریلی لبه دار، جفت باری، تک باری، خاور و یخچالدار را شامل می شود خدمات حمل و نقل دربستی کالا را به مشتریان خود ارائه می نماید.

وسیله نقلیه ایمن، راننده متعهد و اقتصادی ترین نرخ حمل کالا از نکاتی است که جزء اولویت های اساسی ارائه خدمات حمل و نقل جاده ای به مشتریان مجموعه می باشد. انواع مختلف حمل و نقل دربستی کالا شامل حمل و نقل کالاهای تجاری، تولیدی، وارداتی، صادراتی، حمل کالای سنگین و ترافیکی و حمل و نقل پروژه ای کالا می باشد.

حمل کالای خرده بار

منظور از خرده‌بار (Groupage)، کالاهایی است که به دلیل حجم یا وزن پایین حمل آنها با کامیون به صرفه نیست و یا اینکه می‌بایست با کالاهای دیگر تجمیع شده و نسبت به حمل اقدام گردد.

به عبارتی دیگر در صورتیکه که وسیله حمل کالا صددرصد در اختیار صاحب کالا نباشد، کالا بصورت مشترک با دیگر کالاها حمل می‌گردد که اصطلاحا به آن گروپاژ می گویند.

یکی از مسیرهای قدیمی و پرکار حمل کالای خرده بار که می توان ادعا کرد در انحصار گروه حمل و نقل مهرگان است حمل و نقل خرده بار جزیره کیش می باشد. اهمیت این شاخه از حمل و نقل جاده ای بیشتر آنجا مشخص می شود که ضروریات طیف گسترده ای از مشتریان با این سیستم حمل می شود تا هزینه هایی به مراتب پایین تر و اقتصادی تر را برای این افراد به همراه داشته باشد.

حمل خودرو

جابجایی خودرو به هر نقطه از کشور بصورت تکی یا گروهی از خودروها از دیگر خدمات گروه حمل و نقل مهرگان می باشد. وسایل نقلیه ای که برای این منظور در نظر گرفته می شود شامل ماشین 6 تن کفی با کفی هیدرولیک قابل حرکت، تریلی کفی، تریلی چادری، تریلی کفی بالنی و ... می باشد.

متاسفانه در ایران بدلایل ضعف زیرساخت و نبود ماشین آلات مخصوص جابجایی خودرو، با اکثر کشورهای دیگر فاصله بسیار می باشد که این مسئله فقط در زمانی که خودروها از کارخانه خودروسازی به سمت نمایندگی حمل می شود قابل تامل است (در حال حاضر در ایران نهایت تعداد ماشین قابل حمل 8 خودرو می باشد که در کشورهای دیگر از جمله استرالیا تا 20 خودرو هم می رسد!!). در سایر شرایط این موضوع اهمیت چندانی ندارد و کیفیت ارائه خدمات حمل و نقل خودرو توسط گروه حمل و نقل مهرگان تضمینی می باشد.

حمل و نقل بین المللی

حمل ونقل بین المللی کالا عبارت است از جابجایی و حمل کالا از نقطه ای در داخل کشور به نقطه ای در داخل کشور دیگر با رعایت قوانین و مقررات حاکم برآن.

گروه حمل و نقل مهرگان ارائه دهنده خدمات ترانزیت کالا و حمل و نقل دریایی، حمل هوایی و حمل و نقل زمینی کالا با اتکا به امکانات سخت افزاری و نرم افزاری قدرتمند خود و با همکاری شرکتهای حمل و نقل بین المللی مطرح در امر صادرات کالا و واردات و ترانزیت داخلی و خارجی درحال فعالیت می باشد.

حمل فراورده های شیمی و نفتی، تجهیزات حفاری، کالاهای تجاری، بافت زنده، تولیدات خوراکی کارخانه های داخلی و خارجی، ارسال اوراق و مرسولات پستی به اقصی نقاط جهان و ... از جمله فعالیت های صورت گرفته تا به امروز توسط گروه حمل و نقل مهرگان می باشد

.

حمل هوایی کالا و مرسولات

حمل هوایی کالا و مرسولات در داخل ایران و همچنین به اقصی نقاط جهان از فعالیت و خدمات قابل ارائه توسط گروه حمل و نقل مهرگان است. نمایندگی از اکثر ایرلاین های معتبر و دارا بودن نیروهای متخصص و کهنه کار از نقاط قوت این مجموعه می باشد.

در سال های اخیر نیاز به انتقال سریع یک کالا در سطح بین المللی منجر شده که حمل و نقل هوایی مورد استفاده بیشتری نسبت به گذشته قرار بگیرد که در این روش کالا طی کوتاه ترین زمان ممکن به دست مصرف کننده نهایی می رسد. چنانچه فردی قصد اقامت و مسافرت طولانی مدت داشته باشد میتواند کالای خود را که جنبه تجاری ندارد فریت کند که برای اینکار نیاز به کپی پاسپورت فرستنده و گیرنده-کپی کارت ملی فرستنده و گیرنده- آدرس کامل فرستنده و گیرنده به همراه کد پستی / Zip Code گیرنده و شماره تلفن- لیست بسته بندی کالا به همراه ابعاد بسته ها به سانتی متر می باشد. در واقع حمل کلیه کالاهایی که به عنوان لوازم شخصی مسافر تعیین گردد قابلیت و اجازه حمل هوایی به صورت فریت مسافری را دارا می باشد.

در نقطه مقابل کارگو در حمل و نقل هوایی به جابجایی کالاهای تجاری بین کشورهای مختلف اطلاق می شود. هزینه ارسال بار که بعضا به اشتباه آن را هزینه کارگو نیز می شناسند برای هر مسیر و هر وزنی متفاوت است. ممکن است شما کارگو ای از آلمان به ایران داشته باشید که هزینه کارگو هوایی این کالا بسته به ایرلاین، ابعاد و وزن آن متغیر باشد. فعالیت شرکت های هوایی گروه حمل و نقل مهرگان و نمایندگان آنها در فرودگاه های کشور امکان سخت افزاری قابل توجهی را رقم زده است تا طیف مشتریان گروه حمل و نقل مهرگان درخصوص چگونگی ارسال کالا یا مرسولات خود به هر نقطه ای از جهان، دغدغه ای نداشته باشند.

حمل کالای خطرناک

نحوه حمل کالاهای شکننده و حساس و به سلامت رسیدن آنها همیشه دغدغه صاحبان کالا بوده است. این فرایند با توجه به امکانات امروزه بسته بندی چندان مسئله حاد و پیچیده ای نیست اما در عین حال چالش برانگیز است.

گروه حمل و نقل مهرگان، در انواع متدهای حمل (خرده بار و دربستی، هوایی و دریایی) در کنار ارائه خدمات بسته بندی مطمئن با بکار گیری نیروهای کهنه کار و متعهد فرایند حمل ایمن و مطمئن کالاهای شکننده و حساس را به مشتریان گرامی خود عرضه می دارد.

خدمات درب به درب

یکی از روش های ارسال کالا و مرسولات روش درب تا درب است.به عبارتی کالا از مبدا (آدرس فرستنده) دریافت و در مقصد (آدرس گیرنده) تحویل می گردد. گروه حمل و نقل مهرگان برای تامین رضایت مشتریان خود و ارائه خدمات مطلوب، سرویس درب تا درب را در دستور کار خود گذاشته و سعی دارد تا با افزایش کیفیت این خدمت رضایت بیشتری ایجاد و به طبع آن مشتریان بیشتری جلب نماید.

از مزایای خدمات درب به درب می توان به عدم نیاز به مراجعه صاحبین کالا به ترمینال های حمل و فرودگاه، بیمه کالا از زمان دریافت تا زمان تحویل به گیرنده و... را اشاره کرد.

بیمه کالا

در کنار پتانسیل بالای حمل و نقل و جایگاه این عرصه در کشور آنچه از اهمیت ویژه ای برخوردار است مبحث بیمه کالا می باشد. خوب می دانیم كه حادثه هيچ گاه خبر نمي‌كند و با وجود پيشرفت‌هاي گسترده دانش و فناوري و توسعه زيرساختهاي حمل و نقل، همواره احتمال بروز مخاطرات براي محموله هاي صاحبین کالا وجود دارد. آنچه اطمینان و ایمنی را در لحظه‌هاي بروز خطر به ارمغان مي‌آورد، برخورداري از يك بيمه باربري (حمل و نقل كالا) با پوشش‌هاي مناسب مي‌باشد.

بيمه باربري از قديمي‌ترين انواع بيمه‌نامه‌هاست كه به موجب آن، شركت بيمه در مقابل مبلغي كه بابت بیمه دريافت مي‌كند متعهد مي‌شود، چنانچه در جريان حمل كالا از نقطه اي به نقطه ديگر و بروز حادثه، كالا تلف شده و يا دچار خسارت گردد، زيان وارده را جبران نمايد.

گروه مهرگان با توجه به سابقه نزدیک به نیم قرن فعالیت در عرصه حمل و نقل احساس وظیفه و مسئولیت خود می داند که در مورد کالای مشتریان کلیه نکات مهم و ضروری را درنظر داشته و این اطمینان را به مشتری خود بدهد که بدون دغدغه کالای خود را جهت حمل به ما بسپارد.

سربلندی در آزمون نیم قرن فعالیت ما - دلیلی محکم بر آنچه مدعی هستیم.

حمل مواد فاسد شدنی

کالاهای فاسد شدنی به اقلامی گفته می شود که ممکن است در صورت نغییرات در دما، فشار، رطوبت و یا هر گونه شرایط محیطی آسیب ببینند و یا در اثر گذشت زمان، فاسد شوند.

نمونه ای از این اقلام عبارتند از:
مواد غذایی، میوه و سبزیجات، لبنیات، مواد دارویی، گوشت تازه یا منجمد، ماهی تازه یا منجمد، گل و گیاه، واکسن و یا نمونه خون و تخم مرغ نطفه دار.
زمان، درجه حرارت و میزان رطوبت، سه عنصر کلیدی در حمل و نقل اقلام فاسد شدنی می باشند از این رو انتخاب شیوه حمل بسیار حائز اهمیت می باشد.

نحوه ارسال، سرعت ، قابلیت اطمینان و مقرون به صرفه بودن هزینه حمل از نکات مهم و اثرگزار در چرخه حمل و نقل کالاهای فاسدشدنی است. برخی از این کالاها ممکن است به سرد کردن پیش از زمان حمل و نقل نیازداشته باشند تا در برابر شرایط پرواز مقاوم گشته وعمر مفید انها افزایش یابد.

گروه حمل و نقل مهرگان با پتانسیل بالای شرکت های زیرمجموعه می تواند در حمل و نقل زمینی با وسایل نقلیه یخچالدار با دمای بالای صفر و زیر صفر و حمل هوایی با هواپیماهای مسافری و با هماهنگی های فرودگاهی و تیم پرواز و در بحث بین الملل با در نظر گرفتن امکانات سخت افزاری و زمانبندی ارسال می تواند خدمات قابل اتکا و اطمینان در این حوزه را به مشتریان خود ارائه نماید.

حمل موجود زنده

موضوع حمل موجود زنده با توجه به مقررات کشورهای مطبوع و نوع هواپیمای حامل قوانین مختلفی را در بر می گیرد. چنانچه به هر علتی مسافر نتواند درسفر همراه حيوان خود باشد اين سرويس دراختيار وی قرار داده مي شود که حيوان اهلي یا وحشی پذيرش و درفرودگاه مقصد به مسافر يا شخصي كه در بارنامه معرفي شده تحويل داده شود .

این سرویس توسط حمل و نقل زمینی برای حیواناتی نظیر اسب و ... نیز میسر می باشد که گروه حمل و نقل مهرگان در این زمینه خدمات مطلوبی به مشتریان خود ارائه می نماید. قابل ذکر است از آنجایی که قوانین مرتبط با حمل حیوان زنده بر اساس بخشنامه های فرودگاهی و دولتی بطور مداوم در حال تغییر می باشد، جا دارد که مسافر پیش از هر اقدامی با کارشناسان گروه حمل و نقل مهرگان تماس بگیرد.

مجهز به سیستم ردیاب

در حال حاظر این سامانه جهت پیگیری کالای خرده بار در حال ارائه خدمات می باشد. و بزودی در حوزه های حمل و نقل دربستی و هوایی نیز امکان پیگیری بار از جانب مشتری فراهم می گردد.

انبارداری

یکی از خدمات مهم و تاثیرگزار در سیستم های لجستیک و چرخه حمل و نقل، انبارش کالا می باشد. می توان گفت که انبارداری از مهمترین بخش های کار تجار و صاحبان کالا است. کالا باید در محل های امن نگهداری شود و همچنین می بایست در مواقع لزوم، دسترسی آسان به موجودی آنها امکان پذیر باشد. خدمات انبارداری که گروه حمل و نقل مهرگان ارائه می نماید در بهره وری کار صاحبین کالا از نظر مدیریت زمان و کاهش هزینه ها تاثیر فراوانی دارد.

تخلیه و بارگیری

دارا بودن ماشین آلات و تجهیزات تخلیه و بارگیری کالا از ملزوماتی است که ارائه خدمات حمل و نقل را متفاوت می کند. گروه حمل و نقل مهرگان با در اختیار داشتن سخت افزارهای لازم در حوزه های فعالیت شرکت های زیرمجموعه، مشتریان خود را از پرداخت هزینه های دوچندان فارغ ساخته و می کوشد با اراده این خدمات قدمی هرچند کوچک در جهت رضایت مشتریان خود بردارد.

امور گمرکی

گروه حمل و نقل مهرگان با بهره مندی از کارشناسان کهنه کار در بندرعباس، جزیره کیش و تهران انجام کلیه امور گمرکی بازرگانان و صاحبان کالا را در دستور کار دارد.

کارشناسان گروه حمل و نقل مهرگان سعی در بهبود اطلاعات تاجران و فعالان گرامی و جلوگیری از سردرگمی آنان در میان قوانین متعدد گمرکی دارد. جهت انجام امور ترخیص کالا، اطلاع از تعرفه واردات کالا و هزینه ترخیص کالا از گمرک با داشتن پروفورما با ما تماس بگیرید و پس از ارسال پروفرما از تعرفه ها اطلاع یابید.

مشاوره رایگان

ارائه مشاوره های تخصصی و رایگان حمل و نقل به صاحبان کالا توسط کارشناسان گروه حمل و نقل مهرگان می تواند تصمیم گیری بهتری درخصوص بسته بندی، انتخاب مدل و مسیرحمل را رقم بزند که در نهایت منجر به کاهش هزینه ها و انتخابی بهتر در این زمینه شود.

حمل بافت زنده

حمل بافت زنده که در رسته کالاهای فاسدشدنی قرار می گیرد از دیگر خدمات ارائه شده در گروه حمل و نقل مهرگان است که از نظر تنوع خدمات و پتانسیل کاری خدماتی متفاوت و متمایز را رقم زده است.

پروسه حمل بافت زنده که از نظر محدودیت های زمانی بسیار حساس و حائز اهمیت است ریسک بالایی دارد که با توجه به اشراف کارشناسان این مجموعه و با اتکا به دانش روز توانسته است این پروسه را با موفقیت به انجام رسانده و خدمات این چنینی را به مشتریان خود ارائه نماید.

بسته بندی کالا

فرایند حمل کالا، جوانب و موضوعات کلیدی و مهمی را در بر می گیرد. یکی از آنها بسته بندی است. جایگاه این مهم از این حیث که منجر به کاهش هزینه های حمل و نقل و نگه داری کالا می شود و همچنین بیانگیر کیفیت محتوا و نشان دهنده اهمیت کالا می باشد قابل انکار نیست. علاوه بر این یکی از مقتضیات اصلی ارائه خدمات امن، سریع و البته دقیق، بسته بندی مناسب با هدف حفظ صحت و سلامت کالا می باشد.

گروه حمل و نقل مهرگان با در اختیار داشتن سخت افزارهای لازم جهت بسته بندی و کارشناسان این حوزه پتانسیل بالای خود در ارائه خدمات بسته بندی به مشتریان خود را دارد که از دیرباز و به فراخور پیشرفت تکنولوژی و ملزومات بسته بندی این خدمات را ارائه می نماید.

جمع آوری و توزیع

یکی از مسائل تاثیرگزار در فرایند ارتباط با مشتری گروه حمل و نقل مهرگان خدمات جمع آوری و توزیع در مراکز و شهرهای محل فعالیت می باشد که از نظر سرعت ارائه خدمات و همچنین کیفیت بخشی به این موضوع نقش بسزایی را ایفا می کند.

این خدمت در راستای اولویت رضایتمندی مشتریان و ارائه خدمات برتر در شرکت های زمینی و هوایی در حال ارائه می باشد.